• Odpočinková zóna a další novinky. Na vinobraní si lidé třeba vyrobí kroj
  Mikulov - Do tvorby originálního kroje se mohou nově pustit na východní terase mikulovského zámku návštěvníci letošního Pálavského vinobraní. Vyrobí si ho pod vedením výtvarnice Venduly Pucharové Kramářové. Oslava vína čeká milovníky tohoto moku od šestého do osmého září.  
 • Nové hřiště za tři miliony nabídne fotbal, tenis i košíkovou
  Oleksovice - Víceúčelové školní hřiště hodlají vystavět u základní školy v Oleksovicích. Ve středu vyhlásilo obecní zastupitelstvo výsledky výběrového řízení.
 • Dát jed do všech nor nezvládne ani armáda, říká zemědělec k hubení hrabošů
  Svatobořice-Mistřín /ROZHOVOR/ – Kromě sucha dělají zemědělcům letos velké problémy také hraboši polní, kteří se přemnožili. Petr Chaloupka, který hospodaří na statku ve Svatobořicích-Mistříně na Hodonínsku, takovou situaci za čtyřicet let v zemědělství nezažil. „Jediné, co je utlumí, je takzvané dušičkové počasí. Tedy zima, vlhko a mlha. A to už bude pozdě,“ řekl.  
 • Lidé si za dovolenou na jihu Moravy připlatí
  Jižní Morava – Odpočinout si od každodenního stresu a poznat zajímavé kouty přírody. Turisty při výběru dovolené stále více láká objevování jižní Moravy. Za svůj pobyt si však od letošního léta v některých obcích připlatí. Kvůli rostoucímu turistickému ruchu totiž představitelé obcí zavádí rekreační poplatky. 
 • Kámen připomene oběť holokaustu v Moravském Krumlově
  Moravský Krumlov – Kámen zmizelých přibude jako připomínka významného občana v Moravském Krumlově. Jde o předmět připomínající oběti holokaustu. „Otec jednoho z místních občanů zemřel v koncentračním táboře. Když se jeho syn dozvěděl o projektu kamenů zmizelých, požádal radnici, zda by tu mohli takový kámen udělat,“ vysvětlil místostarosta Zdeněk Juránek.
 • Test začíná: v Břeclavi vyzkouší blikající zelenou. Město budou sledovat drony
  Břeclav /FOTOGALERIE/ – Po dva měsíce bude Břeclav místem, na které se upne pozornost dopravních expertů i řidičů v celé zemi. Už v září tam totiž jako ve vůbec prvním městě v republice odstartuje dvouměsíční testování blikající zelené na semaforech na průtahu městem.
 • Prosťáček, nebo chytrák? V sovětském filmu Švejk dokonce zajal Hitlera
  Spisovatel Jaroslav Hašek napsal nejen geniální humoristický román Osudy dobrého vojáka Švejka, který je stále nejpřekládanějším českým románem, ale stvořil postavu, jež se pro mnohé stala synonymem české povahy. Je označení švejk nebo švejkování, kladné, či záporné? Názor si udělejte sami…


Vyhledávání

Název, adresa, IČ, telefon, klíčová slova...
Nenašli jste Vaši provozovnu? sipka Registrace obchodu, firmy

Počasí

Počasí Znojmo - Slunečno.cz

Reklamy

SEO webu sledují SEO nástroje.cz